Murat Özkaya
Kurucu, Modern Dans, Bale, Zumba, Danscim
1978 yılında İstanbulda doğan Murat ÖZKAYA 1999 senesinde ilk üniversitesi olan Eşkişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini kazandı ve 2003 yılında mezun oldu. 2000 yılında Bolu’da yaşanan deprem felaketi sonrasında SHEÇEK ve UNISEF tarafından gerçekleştirilen Enfanst Du Monde Dünya Çocukları İnsan Haklarını Koruma Animatörlük Sertifikalı Eğitim Programına katıldı. Sertifikasını aldıktan sonra depremzede çocukların sosyal hayata kazandırılması ve aktifleşmesi doğrultusunda sosyal etkinlik derslerinin yanında dans eğitimleri de vermeye başladı. Murat ÖZKAYA’nın hobi olarak yaptığı dansı, işin eğitmenlik kısmının önemini ve değerini de bilerek meslek olarak seçmesinde UNISEF’ in büyük rolü olmuştur. 13 yılı aşkın bir süreyle çocuklara ve yetişkinlere eğitim vermenin gururunu yaşıyor.
Okuduğu dönemlerde diğer yandan dans çalışmalarına devam eden Murat ÖZKAYA’nın hobi olarak başladığı dans kariyeri, işletme fakültesinden hemen sonra başladı. 2004 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü Modern Dans Ana Sanat Dalı’nın açmış olduğu yetenek sınavını kazanarak hobi olarak başladığı dansı mesleği haline getirdi. Akademik kariyerini 2010 yılında tamamladı. Çok sevmiş olduğu dans kariyerinde birçok yerli ve yabancı eğitmenden dans dersleri aldı ve dans projelerine katıldı. Şimdi hayalleri doğrultusunda dans performansını, dans kültürünü ve dans tekniğini geliştirip başarılı bir koreograf olma yolunda emin adımlarla çalışmalarına devam ediyor. 2010 yılında dans çalışmalarına ve eğitimlerine sistemli olarak devam edebilmek için Murev Sanat Merkezi ve Dans Stüdyosunu kurdu. Murat ÖZKAYA dans çalışmalarına ve eğitimlerine kurmuş olduğu sanat merkezinde, birçok sosyal aktivite merkezlerinde ve eğitim kurumlarında eğlenerek öğrenme ilkesini benimseyerek devam etmektedir.
Dans, sosyal yaşamın içinde birçok kişiyi birbiriyle buluşturan ve kaynaştıran özgün olabildiği gibi serbest bir stile ve gelişime sahiptir. Özellikle modern dans gelişime ve değişime açık olması nedeniyle yorumlamayı, sorgulamayı, olayların nedenini, nasılını kişinin kendisine bırakan, sağlam bir teknik isteyen özgür bir danstır. İşte bu sebeple “MODERN DANS” sizsinizdir.